20.12.2013

Doğmamış Kızıma Mektup

        Merhaba Gülce’m, (şimdilik sana vermek istediğim isim bu.)
       Uzun yıllar olsa da bir gün gelecek ve seni kucağıma alacağım. O minik başını omzuma yaslayıp dünyalar güzeli kokunu içime çekeceğim doya doya. 
       Şu ara çok hayal kuruyorum. Sen de benim en büyük hayallerimden birisin. Sınav döneminde oluşum tetikledi galiba bu çok hayal kurma durumumu. Sen sakın sınav dönemlerinde hayal kurma, ders çalışmak hayal oluyor sonra :) 
      Hayat kolay değil elbet bir sürü zorluklarla karşılacaksın. Ben bu zorlukları elimden geldiğince gidermeye çalışacağım ama olur da baş edemezsek bu zorluklarla en azından oturup birlikte ağlarız seninle. 
      Sana asla çok güçlü olmayı, hep kazanman gerektiğini öğütlemeyeceğim. Bu hayatta hep kazanan insan aslında en çok kaybedendir. Bunu sakın unutma: Gerçekten kazanabilmek için kaybetmeyi de bilmen gerekir. 
     Mutluluklarını paylaşacağın gibi, korkularını, umutlarını, hayallerini, heyecanlarını ve elbette aşklarını da paylaşabilmelisin benimle. Sana söz veriyorum güzel kızım; seni o kadar çok seveceğim ki seni hak etmeyecek insanlar seni sevmedi diye üzülmeyeceksin. 
     Hiçbir şey kolay olmayacak ama ben Rabbim izin verdikçe seninle olacağım ve seninle birlikte büyüyeceğim. 
      Seninle tanışacağımız gün için sabırsızlanıyorum. 
      Seni her şeyden çok sevecek olan annen…. 
                                                                           19.12.2013                                                                  

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder