3.08.2016

Trende 10

Yine uzun bir süre oldu buraya yazmayalı.  Okulu bitirmek için ders çalışmam, çalışmaya çalıştığım için ders dışında elime kağıt kalem alamayışım ve yazacak neden eksikliği yüzünden ihmal ettim biraz burayı.
2 haftadır sınavlarım için git gel yapıyorum. Üniversite tercih sürecinde iyi ki annemi dinleyerek İstanbul yerine Ankara yazmışım, sınavlar 11.30da olunca günübirlik gidip gelmek daha az masraflı oldu hem de kalacak yer arama telaşesinden kurtardı. Neyse bir sınav dönemi daha bitti, inşallah tamamen bitmiştir :)
Ülkemizin yaşadığı o acı gecenin üstünden neredeyse 3 hafta geçti ve zaten bildiğimiz kıymeti daha da bir arttı gözümde güzel Türkiyemin. O gece ve sonrasındaki birkaç gece meydanlara çıktığımda eşlik ettiğim "Irmağının akışına ölürüm Türkiyem" sözleri kafamın içinden hiç eksik olmuyor. Hızlı tren güzergahında yolu izlerken içimden bozkırına ölürüm Türkiyem derken yakalıyorum kendimi.
Dahilî ve haricî bedhahlarımızın hesap edemediği şey bizlerin bitmek tükenmek bilmeyen vatan aşkıymış ve birçok insan bu vatan aşkını canlarıyla, kanlarıyla gösterdi. Allah onlardan razı olsun.
Düşmanları kıskandıracak bu güzel topraklarda yaşayan bir fert olmayı nasip ettiği için yüce Rabbime hamd olsun, ülkemizi alçak hainlerin ve ne olduğunu belli etmeyen münafıkların şerrinden korusun.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder